СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ТИМОЧКА и ЦРКВЕНА ОПШТИНА ЗАЈЕЧАР

поводом 6. октобра, новоустановљеног Дана Града Зајечара у спомен јављања Пресвете Богородице у Зајечару 1944. године, организовале су ликовни, литерарни и фото конкурс:

„Мој храм – мој град 2023.“

Ликовни конкурс

На ликовном конкурсу су, својим самосталним радовима, учествовала деца у 3 категорије (млађи основношколци, старији основношколци и средњошколци) и жири у саставу: Сузана Антић, етнолог, Дејан Сотировић, историчар уметности и Милош Јаковљевић, етнолог, одлучио је да се награде следећи ученици:

Категорија млађих основношколаца

1. Петра Младеновић, 3-2 ОШ „Хајдук Вељко“

2. Ирина Миловановић, 1-2 ОШ „Десанка Максимовић“

3. Наталија Швајновић, 4-2 ОШ „Љубица Радосављевић Нада“

Категорија старијих основношколаца

1. Вук Мијатовић, 8-1 ОШ „Хајдук Вељко“

2. Дуња Најдановић 7-3 ОШ „Хајдук Вељко“

4. Петра Игњатовић 7-3 ОШ „Љубица Радосављевић Нада“

Категорија средњошколаца

Жељана Живковић, 3р. Економско-трговинска школа Зајечар

Хелена Симић, 1р. Економско-трговинска школа Зајечар

Литерарни конкурс

На литерарном конкурсу су, својим самосталним радовима, учествовала деца до 19 година старости у 3 категорије (млађи основношколци, старији основношколци и средњошколци). Жири у саставу: Ивана Николић, мастер филолог српске и компаративне књижевности и Снежана Цветковић, дипл. филолог за српски језик и књижевност(мастер) – председник жирија, одлучио је да се награде следећи ученици:

У категорији средњошколаца:

1. Матеја Алексић, ученик треће године М31 Медицинске школе у Зајечару, професорке Милене Ђукић Ћирић;

2. Лана Милошевић, ученица прве године  I/2 Гимназије у Зајечару, професорке Дијане Лазаревић;

У категорији старијих основношколаца:

1. Мила Младеновић, ученица VII3 разреда ОШ „Хајдук Вељко“ из Зајечара, вероучитеља Драгана Веселиновића;

2. Софија Јауковић, ученица VIII2 разреда ОШ „Десанка Максимовић“ из Зајечара, наставнице Лидије Миленковић;

3. Нина Живковић, ученица V3 разреда ОШ „Хајдук Вељко“ из Зајечара, вероучитеља Драгана Веселиновића;

У категорији млађих основношколаца:

1. Вељко Ђорђевић, ученик четвртог разреда ( IV1 ) ОШ „Десанка Максимовић“ из Зајечара, учитељице Селене Аврамовић;

2. Илија Јовановић, ученик четвртог разреда ( IV1 ) ОШ „Десанка Максимовић“ из Зајечара, учитељице Селене Аврамовић;

3. Ђурђа Вељковић, ученица четвртог разреда ( IV1 ) ОШ „Десанка Максимовић“ из Зајечара, учитељице Селене Аврамовић;

Фото конкурс

На фото конкурсу су, својим самосталним радовима, имала право да учествовују деца до 19 година старости у 2 категорије (основношколци и средњошколци). На конкурс су пристигли радови основношколаца и средњошколаца. Жири у саставу: протојереј Игор Ивковић, ђакон Урош Памучар и Весна Марковић одлучио је да се за најуспешније радове доделе награде следећим ученицима:

У категорији основношколаца:

– ПРВА награда: Михајло Станојевић, ОШ „Љуба Нешић“ VI 1

– ПРВА награда: Стеван Вученић, ОШ „Ђура Јакшић“ VIII1, вероучитељ Миљан Манић

– ДРУГA награда: Милан Јовановић, ОШ „Десанка Максимовић“ IV 1, учитељица Селена Аврамовић

У категорији средњошколаца:

– ПРВА награда: Јефимија Ђорђевић, Економско-трговинска школа Зајечар ТТ1, катихета Јелена Петровић

– ДРУГA награда: Ања Петровић, трећи разред, Гимназија Зајечар, катихета Миљан Манић

Овом приликом изражавамо задовољство за велико интересовање које су ученици показали за фото конкурс, пославши преко 100 фотографија. Истовремено и жаљење што те фотографије нису задовољавале услов конкурса да буду величине преко 4 мегабајта, па тако нису могле бити награђене.

Од срца честитамо награђеним ученицима и захваљујемо свим учесницима конкурса, са молитвеном жељом да их све Господ благослови да умножују дарове и постигну боље резултате на предстојећим конкурсима и да буду нашем Творцу на славу, родитељима на радост, а Цркви и отаџбини нашој на корист.

Додела награда биће обављена у петак, 6. октобра 2023. године, у 10.30 часова, у дворишту куће у којој се јавила Пресвета Богородица у Зајечару, Ул. Светозара Марковића 45, преко пута Народног позоришта Тимочке крајине «Зоран Радмиловић». У дворишту биће постављена изложба дечјих радова са овогодишњег конкурса, која ће неколико дана бити доступна посетиоцима за разгледање.