У суботу, 21. марта 2015. г. у храму св. Николаја чудотворца у манастиру Буково, светим Евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин, уз саслужење Епископа тимочког г. Илариона и свештеномонаха ове свете обитељи.

Након свете Литургије служен је парастос у спомен на трогодишњцу упокојења блаженопочившег монаха Нектарија (Стефановића), сабрата манастира Буково (оца по телу Епископа жичког г. Јустина).

Подсећајући на неопходност подвига у нашем животу владика Јустин је рекао да испуњавање заповести Божијих није мука и тешкоћа већ радост и истинско задовољство којима се задобија Царство Небеско. Владика је још  додао да су данас узнете молитве за све упокојене тимочке Епископе, свештенослужитеље, монахе и све хришћане. Потом је на гробу блаженоупокојеног монаха Нектарија, чин малог помена обавио Епископ Јустин.

Окупљени око својих Архипастира верни су данашње духовно сабрање наставили у манастирском конаку.

Преузето: Манастир Буково