У петак, 26. фебруара 2021. године, благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона и братском љубављу и добротом Епископа пакрачко-славонског г. Јована у борски храм Св. Георгија стигла је честица моштију Светих јасеновачких новомученика. У част овог радосног догађаја за нашу цркву братство храма служило је вечерњу службу након које је отпеван Канон јасеновачким новомученицима. Службом је началствовао протонамесник Милорад Филиповић, парох трећи борски, а пригодном беседом окупљеним верницима који су дошли на поклоњење светињи обратио се старешина, протонамесник Радоје Мијовић. У својој беседи о. Радоје је говорио о мучеништву као изразу неизмерне вере и љубави према Господу посебно се осврнувши на страдање и мучеништво српског народа у целини.

Молитвама Св. јасеновачких новомученика, Господе Исусе Христе Боже наш, помилуј нас!