Sasa_IlijicАктом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Јустина Ебр. 24 именован је за најбољег вероучитеља Епархије тимочке г. Саша Илијић из Књажевца, вероучитељ у књажевачкој Гимназији и О.Ш. „Дубрава“. На Савиндан 2007. године у Храму Светога Саве на Врачару у Београду именовани је награђен заједно са још 13 најбољих вероучитеља из епархија у Србији. Награда се састојала из Грамате Његове Светости Патријарха српског г. Павла и поклона Министарства вера Републике Србије – лап топ рачунара. После Свете Литургије, којој је присуствовао и Министар просвете и спорта г. Слободан Вуксановић, у име Његове Светости Грамате најбољим вероучитељима уручио је старешина храма Светог Саве јереј др Лука Новаковић, а дар Министарства вера је уручио Министар вера у влади Србије г. Милан Радуловић.

На патријаршијској Грамати за сопственика пише: „за показан успех у предавању верске наставе православног катихизиса, за несебичну љубав, мудрост, кротост у сведочењу са другим и другачијим, и стрпљиво снисхођење према свима, за педагошку умешност у преношењу истина вере и добро умеће у делу васпитања младих нараштаја на добробит цркве и отечества.“

Свако од награђених вероучитеља је добио и по 4 светосавске похвалнице да уручи најбољим ученицима веронауке.

У име свих вероучитеља и ученика веронауке, најсрдачније честитамо вероучитељу Саши.

Gramata                           laptop

Координатор за веронауку