Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је у Недељу Православља 20. марта 2016. године свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару, уз саслужење свештеника овога храма и појање црквеног хора. Велики број верника и деце сабрао се на светом богослужењу након прве недеље поста, многи од њих носећи православне иконе, подсећејући на значај данашњег дана.

На светој Литургији и овога пута присуствовали су ученици веронауке из Основне Школе “Хајдук Вељко“ који са својим вероучитељем Драганом Веселиновићем редовно долазе на  свете службе и тако научено знање о својој вери примењују и живе Црквом причешћујући се недељом и празницима и учећи се молитви Свеблагом Богу, показујући још једном да су часови веронауке темељ изграђивања наше деце у свему што је добро и спасоносно за овај живот и живот вечни.

Вернима се беседом обратио владика Иларион који је говорио о данашњем празнику победе Цркве Христове над иконоборцима.