Хор Саборног храма Свете Тројице из Неготина, гостовао је, 16. маја 2015. године, на ауторском концерту композиторке Војне Нешић, који је одржан у Коларчевој задужбини у Београду.

Концерт је одржан из два дела. У првом, инструменталном делу извођена су дела композиторке Војне писана за клавир, виолончело и гудачки квартет, а у другом, хорском делу, наизменично су наступали хор Бранко Цветковић из Београда и хор неготинског Саборног храма. Неготински хор, предвођен диригентом проф. Светланом Кравченко, извео је композиције духовне музике.

Концерт је завршен здруженим извођењем композиције Слава Оцу и Сину и Светоме Духу уз дириговање др Марка Нешића.

Позив неготинском хору упутила је г. Војна Нешић, која живи и ствара у Крагујевцу, а добитница је многих међународних награда и признања за своја музичка дела. Оснивач је првог српског удружења Жене у музици, јединствено у афирмацији жена композиторки.