У сали зајечарског Музеја одржан је, 17. маја 2016. године, још један успешан акредитовани семинар на тему „Унутрашњи свет образовања“, у оргнизацији Комисије Владе РС за верску наставу и фондације Конрад Аденауер Штифтунг.

На овом стручном семинару предавачи су били професор на катедри за Нови Завет и предмет Новозаветна егзегеза доцент Владан Таталовић и Снежана Павловић, саветник у Министарству просвете, науке и технолошког развоја и заменик председника Комисије Владе Р Србије за верску наставу.

Семинару су присуствовали руководилац Школске управу Зајечар г. Јасна Васић и координатор за верску наставу Епархије тимочке мр Игор Ивковић, а учествовали су наставници верске наставе основних и средњих школа Епархије тимочке, наставници разредне и предметне наставе.