Светим евхаристијским сабрањем свештенства и верног народа у недељу 31. јула 2016. године у Рткову код Кладова, свечано је обележен завршетак фрескописања и постављање новог иконостаса у храму Вазнесења Господњег.

DSC_4281_resizeЊегово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом, уз саслужење архимандрита Козме, игумана манастира Буково и свештенослужитеља кладовског и борског намесништва. Појао је хор источно –византијског појања „Свети Никодим Тисмански“ из Зајечара.

Пре почетка свете Литургије владика је освештао нови иконостас и фрескопис у храму. Светом богослужењу је присуствовао председник Општине Кладово г. Радислав Чучулановић са сарадницима. За изузетан допринос на уређењу храма и вишегодишње старање и труд на својој парохији, владика Иларион је похвалио старешину храма протонамесника Самоила Шергића. Архијерејске Захвалнице су уручене Општини Кладово, Месној заједници Ртково и Црквеном одбору Вазнесењског храма у Рткову, који су својим прилозима и несебичном помоћи допринели успешном завршетку радова.

У организацији Актива жена Рткова одржан је пригодан културно – уметнички програм, а након тога ово удружење жена учествовало је у припреми свечане прославе за многобројне званице и верни народ који се данас благодаћу Божијом сабрао у прелепом Вазнесењском храму у Рткову.