Пример велики хришћанске љубави и милосрђа показао је ових дана свештеник Александар Самарџић из Данске, који је са својим црквеним одбором и парохијанима у ЦО Свети Георгије у Копенхагену, прикупио и упутио вредну хуманитарну помоћ становницима кладовске општине, чије су куће оштећене у септембарским полавама. У Црквену општину Кладово пристигло је више од 80 различитих кућних апарата, за које су наши верници из далеке Данске прикупили потребна финансијска средства, а куповина апарата је обављена у нашој земљи. Отац Александар је боравио у септембру у Кладову, у време поплава, и лично се уверио у колико тешкој ситуацији су се нашли житељи кладовске општине, посетивши многа домаћинства, тако да након одласка у Данску ради све време на прикупљању добротворне помоћи. По речима оца Дејана Пајића, архијерејског намесника кључког, апарати ће бити подељени породицама у Грабовици и Подвршки, тако да ће многа домаћинства хладне зимске дане и предстојеће празнике дочекати са новим кућним апаратима. Неизмерну захвалност и свештеника и варног народа упућуна је оцу Александру и свим дародавцима из Данске.