Празник Полагања Ризе Пресвете Богородице прослављен је, у недељу 15. јула 2018. године, молитвеним сабрањем у старој, многовековној Богородичиној цркви у Доњој Каменици код Књажевца. Литургију су служили свештеници из бољевачког намесништва протојереј Дејан Миливојевић, из сокобањског намесништва протојереј Вања Ковачевић и надлежни парох протојереј Перица Божуновић из Књажевца. Пригодном беседом верном народу обратио се парох сокобањски отац Вања.
Мештани Доње Каменице, са својим парохом протојерејем Перицом Божуновићем , приредили су празнично послужење у порти цркве, која је саграђена почетком 14. века и у њеној унутрашњости налазе се изузетно очуване фреске, па се црква с разлогом сматра културно-историјским спомеником од великог културног и историјског значаја који сведочи о прошлости овога краја.