Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је, 27. октобра 2015. године на празник Преподобне мати Параскеве, свету архијерејску Литургију у храму посвећеном овој великој светитељки српскога рода у Давидовцу код Кладова. Преосвећеном владики Илариону саслуживали су архимандрит Козма ( Радовић), игуман манастира Буково, протојереј Дејан Пајић, архијерејски намесник кладовски, протојереј Драган Ивановић и јерођакон Илија (Јовановић). Литургијском молитвеном сабрању присуствовали су председник Општине Кладово г. Драган Будујкић, представници МЗ Давидовац, верници овога краја, у коме је света Петка изузетно поштована светитељка и велики број домаћинстава је прославља као своју крсну славу. Домаћин храмовне славе ове године је био г. Бранко Ђорђевић са породицом.

Након литијског опхода око храма, владика Иларион је говорио о значају данашњег празника наводећи примере из подвижничког живота преподобне мати наше Параскеве. Славска трпеза приређена је у Основној школи у Давидовцу. Настављајући посету Кладову, владика Иларион је био гост председника Општине г. Драгана Будујкића, и поводом крсне славе благословио је и преломио славски колач у његовом дому.