Свештеници Саборног храма Рођења Пресвете Богородице и Управа Окружног затвора у Зајечару организовали су служење Изобразитељних Литургија у овој установи, на Велику Суботу 27. априла 2019. године и у Недељу Томину 5. маја 2019. године.

Изобразитељне су служили архијерејски намесник зајечарски протојереј мр Игор Ивковић, протојереј Томислав Станковић, пензионисани свештеник протојереј-ставрофор Боривоје Радојичић и ђакон Урош Памучар.

Првог дана четворо лица која су на издржавању својих казни се исповедило и причестило, а другог дана њих двојица.

Свештеници су у беседи истакли милосрђе Господње које показује пут грешницима, наду и могућност покајања и проналажења новог и исправног пута у животу сваког човека.