Празник Сабора Светог архангела Михаила, 21. новембра 2014. године, прослављен је у свим храмовима Епархије тимочке, светим евхаристијским сабрањима на којима је учествовао велики број верника. Већ традиционално, у Бољевцу су многобројни свечари прославили данашњи празник као своју Крсну славу и заштитника у храму Св. пророка Илије, који последњих година окупља све више верника који долазе да се поклоне делу светих моштију Светог Првомученика и архиђакона Стефана, које се чувају у овом храму.

Многи верници управо овде желе да обаве благосиљање и ломљења славског колача, да се крсте и венчају, као и да им сеIMG_6206 прочитају молитве за здравље поред светих моштију. Свету Лутургију на празник Св. архангела Михаила служили су старешина храма, отац Ристибор Стевић и арх. намесник бољевачки, отац Младен Јовановић, узносећи молитве за верни народ Бољевца и околине. Након причешћа верних отац Ристибор је у својој беседи честитао свима данашњи празник и подсетио на његов велики значај за нас правоверне хришћане .