У манастиру Букову прослављен свети Николај мирликијски чудотворац, храмовна слава ове свете обитељи.
Светим архијерејским сабрањем верних у Светониколајевском храму манастира Буково началствовао је Преосвећени Епископ мохачки Г. Исихије, викар Епископа бачког. Саслуживали су архимандрит Козма, игуман буковски, протосинђел Захарије, сабрат манастира Буково, јеромонах Харитон и јеромонах Дионисије, сабраћа манастира Ковиља.
У литургијском молитвеном сабрању учествовало је сестринство манастира Вратна и Суводола. Појао је хор зајечарског Саборног храма Рођења Пресвете Богородице.
Владика Исихије је у беседи поводом празника честитао славу манастирском братству, чији је заштитник свети Николај, истичући значај манастира Буково за читав крај, јер он духовно предводи целу нашу Епархију. Подсетио је да је свети Николај истинско светило наше Цркве, који је својим животом испунио Јеванђеље Христово. Рођен у благочестивој породици, измољен и враћен као уздарје Господу, цео живот је посветио молитви и подвигу, али и чудесним делима помоћи вернима и потребитима, зато га и прослављамо као чудотворца. Свети Николај је заштитник свих хришћана и пример пастира и Епископа, као и бранитеља Православља, у чијем канону стоји да је он Правило вере и Образ кротости. Својом вером, љубављу и ревношћу, којом је целог свог живота сведочио Христа, заувек је остао светли пример нама хришћанима на путу ка Царству Божијем.
Након светог богослужења, прослава празника настављена је у манастирском конаку.

Преузето: Манастир Буково