У недељу, 28. јануара 2024. године, у зајечарском Саборном храму Рођења Пресвете Богородице служена је света архијерејска Литургија којом је началствовао Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион. Епископу је саслуживало свештенство Епархије тимочке, јереји Јован Бабић из Архиепископије београдско-карловачке и Стефан Живков из Епархије нишке.

У току Литургије владика је рукопроизвео вероучитеља Уроша Живановићу из Бора у чин ђакона.

На јеванђелски одељак о бремену богатства беседио је протонамесник Марко Пајчин.

По завршетку Литургије Епископ је честитао новорукоположеном ђакону Урошу и његовој породици, те је најавио да ће следеће недеље бити рукоположен у свештенички чин након чега ће бити постављен на место војног свештеника у Врању.

Ђакон Урош Живановић је рођен у Бору, од оца Горана и мајке Снежане. Дугогодишњи је вероучитељ у борским основним и средњим школама. Поред свршених студија на Факултету спорта и физичког васпитања и завршене Војне школе за резервне официре, тренутно похађа постдипломске студије на Православном богословском факултету Универзитета у Београду. Ожењен је Катарином са којом има сина Николаја.

Текст: Дејана Јовановић