Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију 14. новембра 2015. године на празник светих бесребреника Козме и Дамјана у Подвршци код Кладова, уз саслужење свештенства кључког намесништва. Испред храма Светог Николаја Мирликијског владику су дочекали бројни мештани и ученици Основне Школе „Љубица Јовановић Радосављевић“ у Подвршци са вероучитељем Маријаном Мишић. Након светог богослужења, на коме су сва деца приступила светом причешћу, владика је беседио, поучавајући о значају данашњег празника и потом доделио архијерејске захвалнице Црквеном Одбору и Месној Заједници из Подвршке, за дугогодишње старање око уређења храма.

Владика Иларион је посету Кладовском намесништву наставио доласком у храм светог Георгија у Кладову, где је организовано саборно крштење деце школског узраста. Са свештеницима овога храма владика Иларион је обавио свети чин крштења 33 – је деце из Кладова која похађају веронауку. Предложено је од стране свештеника да се на пролеће организује још једно саборно крштење у Кладову и то одраслих особа, које ће се обавити на обали Дунава.