У суботу, 8. јуна 2019. године, благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког Г. Илариона, Канцеларија за веронауку и информисање Епархије тимочке успешно је организовала и реализовала семинар за епархијске вероучитеље у сали Музичке школе „Стеван Мокрањац“ у Зајечару. Истом је присуствовало 39 епархијских вероучитеља и два кандидата за вероучитеље.

Након поздравне речи руководиоца Школске управе у Зајечару гђе Јасне Васић, координатор за верску наставу протојереј мр Игор Ивковић прочитао је и образложио прелиминарну листу наставника верске наставе за школску 2019/20. годину, која је формирана од кандидата пријављених на конкурсу у месецу априлу. Координатор је најавио студијско путовање вероучитеља у манастир Студеницу на акредитовани семинар „Квизирација – учење кроз игру уз помоћ савремене информационе технологије” – Модул 1, који је планиран за крај августа текуће године.

Стручни део семинара састојао се из два дела. Први део, био је предавање на тему „Пројектна настава“, а реализатори су били руководилац Школске управе гђа Јасна Васић и вероучитељица гђа Марија Думитрашковић, теолог и проф. разредне наставе. Други део стручног дела семинара, био је предавање др Санеле Радисављевић, специјализанта ургентне медицине: „Нова искушења и изазови у одрастању – дизајнерске дроге“.

На крају семинара вероучитељима су подељене епархијске похвалнице за око 1.900 ученика, који су успешно савладали програм верске наставе – православног катихизиса (веронауке) после одслушаног четворогодишњег наставног циклуса  у основној, односно средњој школи.

Поред нових, корисних сазнања из струке и сазнања ради борбе против, ђавола, греха и смрти, сви вероучељи и кандидати за вероучитеље добили су на поклон књигу Јована Благојевића „Летописи из Вавилоније и Персије“, као и компакт диск са видео серијалом „Исусове параболе“.

Завршну реч на семинару дао је Епископ тимочки осврнувши се на радост, комуникативност и хришћанске врлине, које треба да красе епархијске вероучитеље.

Протојереј мр Игор Ивковић