Слава храма на Старом гробљу у Зајечару, Светих 40 мученика севастијских – Младенци, прослављена је ове године у суботу 23. марта 2024. године. Светом Литургијом началствовао је војни свештеник јереј Срђан Василијевић уз саслужење протонамесника Марка Радосављевића и ђакона Уроша Памучара.

Евхаристијско сабрање у овој зајечарској богомољи улепшао је својим појањем протојереј Зоран Голубовић, старешина Саборног зајечарског храма. На Литургији је о житију светих мученика које наша Црква данас прославља беседио о. Срђан.

После заамвоне молитве благосиљани су славски дарови и преломљен је славски колач а овогодишњи колачар је била Верица Адамовић. Част да наредне године буде колачар припала је Сузани Милошевић.