Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у цркви Свете Петке у Малајници 8. августа 2021. године. Епископу су саслуживали протонамесници Влада Вуковић, Марјан Керчуљ и Марко Пајчин, јереји Славиша Видовић и Никола Нешић и архиђакон Илија а појао је хор неготинске Саборне цркве.

У празничној беседи владика Иларион истакао је важност молитве за духовни живот рекавши да Господ хоће да има дијалог са људима, да Он жели и чека да чује нашу молитву, те да молитвени живот упркос свим свакодневним искушењима не сме бити занемарен и скрајнут.

Такође, Епископ је изразио личну радост због великог броја верника који су присуствовали Литургији у једном од најлепших новоподигутих храмова у Епархији тимочкој.