У суботу 8. августа 2020. године вечерњим богослужењем у храму Св. Николе почело је свечано обележавање славе Доњег Милановца – Светог великомученика Пантелејмона.

Велико вечерње са петохлебницом уз Његово Преосвештенство Епископа тимочког г. Илариона служили су: архимандрит Стефан, игуман манастира Зочиште, јеромонах Димитрије, игуман манастира Тумане, јеромонах Петар, сабрат мамастира Тумане и свештенослужитељи Епархије тимочке. Након службе владика Иларион уручио је Орден Светог краља Милутина председнику Општине Мајданпек господину Драгану Поповићу. Ово високо признање Светог архијерејског синода Српске Православне Цркве господину Поповићу додељено је за допринос локалне самоуправе у обнављању православних храмова на подручју општине Мајданпек. Примивши орден, председник мајданпечке општине је нагласио да је то заслуга и свих његових сарадника, суграђана и драгих људи.

На дан празника, 9. августа, служена је света архијерејска Литургија. Преосвећеном Епископу Илариону саслуживали су – Архимандрит Стефан (Миленковић), игуман манастира Зочиште, архимандрит Козма (Радовић), игуман манастира Буково, протојереј-ставрофор Лука Јовић, свештеник у пензији, протојереј Иван Милановић, протонамесник Милорад Филиповић, јереј Марко Пајчин, архиђакон Илија (Јовановић) и ђакон Вук Јовановић, док је за певницом одговарао византијски хор.

Сабраном народу беседио је игуман Стефан тумачећи прочитани јеванђелски одељак а, по отпусту свете Литургије и ломљењу славског колача, окупљене је поздравио и владика Иларион честитавши празник и градску славу.

Фото: Жељко Владић

Прилог РТВ Бор: