На Томину недељу 12. маја 2024. године, када наша света Црква молитвено прославља Светог Василија Острошког, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско славље у храму посвећеном овом светитељу у селу Милошево, код Неготина. Епископу су саслуживали протојереји Мирољуб Павловић и Вукашин Симоновић, протонамесници Марјан Керчуљ и Вук Јовановић, јереј Милан Јанковић и архиђакон Илија.

Ове године домаћини славе био је г. Бранислав Недељковић, а део колач као залог кумства за наредну годину узео је г. Драгољуб Ђорђевић.

У празничној беседи владика је тумачио верницима јеванђелску перикопу о неверном Томи који се уверава у Христово Васкрсење, те подучува вернике да су речи које тада апостол Тома упућује Христу речи које треба да буду у срцу сваког верујућег човека – „Господ мој и Бог мој!“ (Јн 20,21).

Након свете Литургије у порти цркве постављена је славска трпеза за све присутне вернике.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Боривоје Анђеловић и Дарко Јокић