У манастиру Лозица код Кривог Вира, који је посвећен Светом Архангелу Гаврилу, манастирска слава обележена је молитвено и свечано. Свету Литургију служили су протонамесник Ристибор Стевић, старешина ове светиње, и јереј Милорад Филиповић, парох подгорачки. Након свете Литургије и свечане литије пререзан је славски колач. Свештеници су се након свете Литургије и резања славског колача обратили пригодном беседом о дејству невидљивих сила бестелесних, анђела Божијих, којима приносимо молбе у овој светињи о овом дану, да им се обраћамо свуда и на сваком месту а нарочито кроз нашу свету заједницу цркву, која нам је кроз евхаристијско сабрање једини пут ка спасењу.

Колачари, породица Првановић из мале Врбице код Кладова, припремили су свечани ручак и послужење за верни народ.

Током целог дана верни народ Бољевца и околине долазио је на поклоњење овом светом манастиру.

Протонамесник Ристибор Стевић