На Педесетницу, 23. јуна 2024. године, у манастиру Свете Тројице код Књажевца литургијским сабрањем началствовао је протосинђел Симеон, сабрат буковске обитељи, а њему су саслуживали настојатељ манастира Свете Тројице протосинђел Захарија, протојереј Радоје Мијовић, старешина борског храма, књажевачки парох јереј Богдан Томић и јереођакон Марко, сабрат светотројичног манастира.

На Литургији су уз многобројни верни народ молитвено учествовали и председник Општине Књажевац г. Милан Ђокић, потпредседница Општине Књажевац гђа Марија Јеленковић и други представници књажевацких институција.

Овогодишњи колачар био је Књажевчанин г. Дарко Ристић са породицом а наредне године част да буде колачар припашће г. Милошу Митићу из Зајечара.

После благосиљања славских дарова изведен је кратки културно-уметнички програм у коме су учествовали КУД „Коло“ и Дечји хор „Свети Сава“ и Хор „Свети великомученик Георгије“ из Књажевца.