Храмовна слава манастира Вратна, Вазнесење Господње, прослављена је 21. маја 2015. г. светим архијерејским сабрањем којим је началствовао Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион уз саслужење свештеномонаха манастира Буково и молитвено учешће манастирског сестринства и сестара манастира Свете Тројице. Појали су гости из Зајечара, хор источно-византијског појања „Свети Никодим Тисмански“.

Свечаној и молитвеној атмосфери присуствовао је велики број верника из целе Епархије тимочке. Епископ Иларион се вернима обратио беседом честитајући велики празник и славу манастирској обитељи. После опхода око храма, уследило је благосиљање славског колача, који је ове године владика Иларион преломио са домаћином г. Димитријем Стојановићем из Кладова и његовом породицом.

Радост празничног саборовања настављена је заједничким послужењем и пригодним слављем и током дана, уз мноштво деце и гостију који редовно посећују ову светињу.