Неготински храм Свете Тројице прославио је храмовну славу на празник Педесетнице 19. јуна ове године светим литургијским сабрањем свештенства и верног народа. Литургију су служили протојереј Миладин Самарџић и јереј Марко Пајчин, уз појање хора Саборног храма под диригентском управом проф. Светлане Кравченко.

Светом богослужењу је присуствовао председник Општине Неготин г. Јован Миловановић са сарадницима. Након узношења коленопреклоних молитава Светој Тројици, свештеници су преломили славски колач са овогодишњим домаћином г. Ненадом Тодоровићем, честитајући славу и празник свим сабраним верницима.

Прослава је настављена празничним послужењем у порти храма и свечаним ручком у просторијама Црквене Општине Неготин.

протојереј Милан Радовић, старешина храма