На празник Преподобне Ангелине Српске, 12. августа 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион предводио је литургијско славље у храму Вазнесења Господњег у Котлујевцу. Владици су саслуживали протојереји Игор Ивковић Томислав Станковић и Зоран Голубовић, протонамесници Марко Радосављевић и Марко Пајчин, архиђакон Илија и ђакон Душан Стојменовић, а појали су чланови хора зајечарске Саборне цркве и Хаџи Јаков Милутиновић. После заамовне молитве благосиљани су славски дарови „Сестринства Св. мајке Ангелине“ које је ове године принела протиница Биљана Ивковић. Наредне године колачар ће бити протиница Анкица Голубовић.

У празничној беседи владика је честитао славу чланицама Сестринства и похвалио њихов досадашњи рад и труд, а свима сабранима пожелео молитвену заштиту Преподобне мати Ангелине.

Текст: Дејана Јовановић