DSC_2568Светом архијерејском Литургијом коју је служио Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион обележен је празник Светих 40 мученика Севастијских и слава капеле на Старом гробљу у Зајечару. Владики су саслуживали свештенослужитељи Саборног зајечарског храма Рођења Пресвете Богородице.

У беседи поводом празника владика је подсетио на страдање светих 40 мученика, њихов подвиг и веру којом су живели и удостојили се да страдајући добију непролазне венце светих у Царству Небеском. И ми данас бринући о цркви и живећи њоме, састрадавамо са нашим ближњима, носећи бреме терета једни других, кроз љубав и молитву ми се трудимо да се својом жртвом уподобимо светима – рекао је владика.

Потом је са овогодишњим домаћинима владика Иларион преломио славски колач и честитао празник сабраним верницима.