Епархија тимочка је најавила молитвену прославу своје славе, празника Сретења Господњег, која је установљена са благословом Преосвећеног владике тимочког г. Илариона на дан када је 1834. године и васпостављена ова Богом спасавана Епархија СПЦ.

Како је за наш радио најавио јереј Марко Пајчин, старешина Саборног храма Св. Тројице у Неготину, прослава славе ће започети празничним бденијем 14. фебруара 2021. године у Богородичиној – Старој цркви у овом граду, а на дан Сретења, 15. фебруара, Преосвећени Епископ Иларион ће са свештенством Епархије тимочке служити свету архијерејску Литургију у Саборној цркви Св. Тројице. У наставку службе биће освештани славски дарови, преломљен славски колач и служен парастос епископима тимочким, каже о. Марко. Наш саговорник позива све људе добре воље да се придруже молитвеној прослави епархијске славе али и да што чешће посећују овај предивни крај наше земље.

КЛИКНИТЕ ДА БИСТЕ ПРЕСЛУШАЛИ ИНТЕРВЈУ

Радио Слово љубве