У четвртак, 8. јуна 2023. године, када Црква прославља Свете апостоле Карпа и Алфеја, благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког господина Илариона а поводом скупа призренско-карловачке генерације богослова 1996-2001, служена је света Литургија у храму Светог Ђорђа у Бору.

Домаћин скупа био је борски парох протонамесник Милорад Филиповић а службом је началствовао јереј Ђорђе Филиповић, парох загребачки, уз саслуживање шесторице свештеника и ђакона.

Скупу су присуствовали бројни свештенослужитељи и вероучитељи, а певницу је предводило борско свештенство. После поздравног слова у знак добродошлице, дружење је настављено у сали борске Црквене општине за трпезом љубави. Након тога учесници су посетили Брестовачку бању и Борско језеро.

Лазар Филиповић, ученик богословије