Испред Дома културе, у четвртак 5. маја 2022, у Бору уприличен је дочек моштију Светог Пантелејмона, а након тога литија се кретала главним градским улицама до храма Светог великомученика и победоносца Георгија.

Литију у којој су, поред верног народа са свештенством свих намесништава Епархије тимочке, молитвено учествовали службеници Министарства унутрашњих послова Републике Србије и службеници Ватрогасне јединице из Бора, предводио је господин Игор Јанковић, члан борског Градског већа.

После литије у цркви Светог великомученика Георгија служено је вечерње са петохлебницом. На дан празника и црквене славе борски пароси служили су Литургију на којој је славски колач је принела породица Ристов. Колачар за наредну годину биће свештеник Дарјан Комненовић са породицом.

Timocka.rs