У среду, 22. новембра 2023. године, на празник Светог Нектарија Егинског, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару.

Епископу су саслуживали протосинђел Симеон, протојереји Игор Ивковић, Томислав Станковић, Зоран Голубовић, протонамесник Марко Пајчин, јереј Марко Радосављевић, архиђакон Илија и ђакон Урош Памучар. На литургијске прозбе одговарао је зајечарски црквени хор који Светог Нектарија прославља као своју славу.

По завршетку Литургије, владика је благосиљао славске дарове које је принела гђа Ана Томић, дугогодишња чланица хора, те је хористима пожелео срећну славу, а свим верницима небеску помоћ и заштиту Светог Нектарија.

Текст: Дејана Јовановић