Манастир Буково свечано је прославио своју славу – Светог Николаја Мирликијског, у недељу 19. децембра 2021. године. Том приликом, свету архијерејску Литургију служио је Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион уз саслужење буковске сабраће и појање чланова хора зајечарског Саборног храма.

Беседећи верном народу о Светом Николи, владика Иларион је истакао да је овај велики светитељ испунивши две најважније Божје заповести – Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом и Љуби ближњега свога као самога себе, испунио и све остале Божје заповести истрајавајући у труду за врлину и љубави према Богу и ближњима.

Говорећи о искушењнима савремених хришћана Епископ тимочки је поучио – Наше је само да се препустимо у руке Божје, да се смирено молимо Богу, да се трудимо у хришћанској врлини и верујемо да ће нас Господ сачувати. Након свете Литургије прослављање празника настављено је за славском трпезом у манастирском конаку.

Фотографије са навечерја славе манастира Буково:

Фотографије са Литургије на празник Св. Николе у манастиру Буково: