080У Јошаници код Соко Бање свечано је прослављена храмовна слава, Свети великомученик Димитрије Чудотворац. Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је Свету архијерејску Литургију уз саслужење свештеника сокобањског намесништва. Молитвено учешће на овом евхаристијском сабрању узео је, председник општине Соко Бања, господин Димитрије Лукић са сарадницима.

Након причешћа свих који су пришли Чаши Господњој и ломљења славског колача владика Иларион је, у својој беседи, говорио о животу Св. Димитрија Солунског и о његовом мучеником страдању за Име Христово. Истакао је његову ватрену љубав према Господу Исусу Христу, Спаситељу нашем и његову спремност да пострада мученички, не водећи рачуна о земаљским почастима које губи већ стремећи вечном животу у Царству Божијем.

У пратњи свештеника Епископ је обишао и стари јошанички храм посвећен Успењу Пресвете Богородице.