Церомонија свечаног затварања јубиларног 5. Фестивала хришћанске културе отпочела је навече 13. септембра 2020. појањем Градског певачког друштва „Мокрањац“ из Зајечара. После доделе захвалница представницима свих хорова учесника Фестивала, у порти Саборне цркве у Зајечару одржано је предавање др Мише Ђурковића са темом „Биотехнологије и вера у доба короне“.

Програм последњег дана Фестивала завршен је приказивањем документарног филма „Седам хиљада душа“, редитеља Сањина Мирића. Кратак увод дао је учесник у филму, г. Дејан Ранђеловић, Зајечарац који је заслужан за очување и обнову Спомен-костурнице о којој филм говори.

Снимак свечаног затварања овогодишњег Фестивала можете погледати на YouTube каналу Епархије тимочке: