Недеља Православља торжествено је прослављена светом архијерејском Литургијом у зајечарском Саборном храму Рођења Пресвете Богородице. Његовом Преосвештенству Епископу тимочком господину Илариону саслуживали су свештенослужитељи Саборне цркве уз појање црквеног хора.

После заамовне молитве Епископ је служио помен пострадалима у НАТО агресији 1999. године, након чега је повео верни народ у литију светих икона око Саборног храма. Вративши се у храм, владика је са солеје читао Синодик православља са исповедањем вере.

У архипастирској беседи, по завршетку Литургије, владика је говорио о данашњем празнику истичући га као посебан празник који својим учењем и смислом обједињује све празнике представљајући торжествену прославу и утврђење православне вере. Такође, Преосвећени Епископ је подсетио да нас данашњи празник утврђује у предању које треба да чувамо исто колико и Свето Писмо.

Текст: Дејана Јовановић