Трећи дан прослављања најрадоснијег празника, Рођења Христовог, Црква прославља и Св. првомученика и архиђакона Стефана. У Кладову, свету архијерејску Литургију је служио Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион уз саслужење пароха кладовских. Уз мноштво деце, литургији су присуствовали и председник општине Кладово г. Радисав Чучулановић са сарадницима.

У надахнутој беседи, Владика се обраћао понајвише деци која су испунила храм Св. Георгија, речима да се уче послушању. Слушајући своје родитеље, а родитељи опет слушајући Цркву Божју, примају у себе благодат Духа Светога. Тај дар који је, по речима Св. Серафима Саровског, смисао живота овде на земљи. Владика се на крају захвалио и представницима општине Кладово на финансијској помоћи коју издвајају за цркве у општини и свима честитао најрадоснији празник.

протонамесник Дејан Пајић