Најрадоснији хришћански празник – Васкрсење Господње, прослављен је 5. маја 2024. у поноћ у Кладову свечаним литургијским слављем уз литијски опход око храма Светог великомученика Георгија. Литургију су служили протојереј-ставрофор Милан Благојевић и протојереј Дејан Пајић, старешина храма, а појао је црквени хор.

У оквиру прославе Васкрсења Господњег и ове године је у порти кладовског храма Светог великомученика Георгија организована туцијада – надметање деце у куцању фарбаним васкршњим јајима. Организацију туцијаде својим прилозима помогле су компаније ,,Текијанка д. о. о.“ и „Ђердап услуге а. д.“ Три најуспешнија такмичара награђена су пакетима пуним слаткиша, а најуспешнији био је Милан Дрезга.

Саша Паулић