Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је, 17. априла 2017. годиине, Другог дана Васкрса, свету архијерејску Литургију у цркви Успенија Пресвете Богородице у Душановцу код Неготина. Саслуживали су свештеници неготинског намесништва, уз појање хора Саборног неготинског храма.

Светој Литургији присуствовао је председник Општине Неготин г. Владимир Величковић са сарадницима. Владика је честитао најрадоснији хришћански празник –  Васкрсење Христово, рекавши да је Господ ради нас победио највећег непријатеља рода људскога. Потребно је да свим срцем прихватимо Христову јеванђелску науку, по којој треба да живимо. – Ми увек треба у молитви својој да кажемо „Господе Васкрсли ево нас слугу твојих, ево народа твога, ми хоћемо да живимо по твојој речи, по твојим светим заповестима, а ти нам помози у немоћима нашим, дај нам добру вољу, срце богобојажљиво испуњено молитвом и праштањем и обогати нас сваком врлином, јер си ти Бог наш.“ Тада ће Господ благословити, умножити и сачувати народ свој, рекао је у беседи владика.

Деци и верницима су подељена васкршња јаја и иконе Васкрсења Христовог.