20150416_0223Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион, поводом Васкршњих празника, уприличио је, 16. априла 2015. године, у Епархијском двору, пријем за директоре основних и средњих школа са територије Града Зајечара и околине и просветну саветницу Школске управе, г. Јасну Васић.

Честитајући празник Васкрсења Господњег, Епископ Иларион је са гостима разговарао о актуелним питањима везаним за образовање младих, успесима али и проблемима са којима се просветни радници свакодневно сусрећу у настави. Посебно се разговарало о улози и значају веронауке као неопходног предмета у васпитању деце и омладине, али и резултатима који су постигнути у раду вероучитеља у протеклих четрнаест година, колико је веронаука као изборни предмет заступљена у школама.

Закључак је да постоји заједнички интерес на правилном образовању и усмеравању деце, и у том циљу потребно је да Црква убудуће више сарађује са свим образовно-васпитним институцијама у Епархији тимочкој.