Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион началствовао је литургијским сабрањем у недељу 3. децембра 2023. године у зајечарском Саборном храму. Епископу су саслуживали протојереји Игор Ивковић, Томислав Станковић и Зоран Голубовић, протонамесник Марко Пајчин, јереји Драган Блинџов и Срђан Василијевић, архиђакон Илија и ђакон Урош Памучар, а на литургијске прозбе одговарао је Хор Саборне цркве.

У архипастирској беседи владика је тумачио јеванђелску перикопу о безумном богаташу поручујући да нам оно показује колико је материјално богатство пред Богом бесмислено уколико не постоји сећање на Бога, брига за сопствену душу, и љубав и саосећање према ближњима.

Владика је, такође, пожелео верницима да духовно узрастају у радости и племенитим врлинама, у саосећању и љубави, и у испуњењу сваког доброг дела, те да тако у радости корачају ка радосном празнику Христовог рођења.

Текст: Дејана Јовановић