На Видовдан, 28. јуна 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у цркви Свете Тројице у Неготину. Епископу су саслуживали архимандрит Козма, игуман манастира Буково, и свештенослужитељи Епархије тимочке.

У архипастирском обраћању владика је пожелео неготинским паросима, који ће у наредном периоду прећи у своје нове парохије, укрепљење у вери и ревност у ширењу речи Божје.

Говорећи о данашњем празнику, Преосвећени Епископ је рекао: „Данашњи празник нас, драга браћо и сестре, подсећа и утврђује у ономе што је једино потребно, а то је сазнање да је земаљско замалено царство а небеско увек и довека. То је наш Нови завет, наш Косовски завет, који треба да следимо од тренутка нашег просвећења до краја света и века.“

Његово Преосвештенство је потом закључио да само уколико смо у заједници са Христом онда смо нова твар у Духу Светоме и у нама треба да обитава само благодарности Господу и љубав према Богу и ближњима.

Текст: Дејана Јовановић

Фотографије: Иван Каралић