У недељу, 21. августа 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Вратна. Епископу је саслуживало свештенство Епархије тимочке.

По отпусту Литургије служен је Молебни канон Пресветој Богородици, а потом је Преосвећени Епископ беседио сабраним верницима.

Ово читање молебна Пресветој Богородици има за циљ да призовемо помоћ Божју и Мајке Божје, да Бог не дозволи да се догоди оно што се најављује – срамна, светогрдна и богохулна манифестација у септембру у Београду, рекао је владика Иларион и додао да се то тиче свих нас, те да смо сви дужни да се саборно, хришћански и цивилизовано томе успротивимо.

Такође, уколико се не откаже организовање Еуропрајда у Београду, Епископ тимочки је најавио организовање саборне епархијске литије у Зајечару на празник Успења Пресвете Богородице.