У петак, 22. јула 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету заупокојену Литургију у Саборној зајечарској Цркви а потом и опело блаженоуснулом вероучитељу Миљану Младеновићу у цркви на Старом зајечарском гробљу. На вечни починак драгог и цењеног катихету Миљана испратила је родбина, бројни пријатељи и колеге, а Епископу су саслуживали свештенослужитељи из многих епархија.

Говорећи о Миљану, владика Иларион је рекао – Мало шта се може рећи што би ублажило тугу свима онима који су га познавали, који су се радосно дружили са њим, јер заиста беше човек скроман и ненаметљив, тих, повучен и неприметан, а увек присутан. По целој васељенској цркви наш драги, сада уснули и како верујемо у наручју Господњем, брат Миљан, свуда је био присутан и све је знао а о свакоме је имао добру реч, реч похвале и поштовања.

Епископ је, такође, истакао Миљанов допринос у ширењу истина хришћанске вере, о сејању љубави према Господу нашем Исусу Христу, о чему сведоче многи његови ученици које је ненаметљиво и смирено подучавао.

За крај, владика је закључио – Знајући његов благочестиви живот, верујемо и надамо се да је вечни живот наставио у наручју Аврамовом, у радости Царства небеског и у заједници са свима светима.  Његовој благословеној породици желим од Господа утеху, радост у Духу Светоме и у Васкрслом Господу  и наду да ћемо се сви, у време када Господ благоизволи, сусрести са драгим Миљаном и у заједници са свима светима славити живога Бога.