На празник Свете Великомученице Марине, евхаристијским сабрањем у храму Вазнесења Господњег у Јасеници, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион. Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереји Зоран Јовић, архијерејски намесник неготински, Иван Милановић, парох доњомилановачки, протонамесеник Вукашин Симоновић, парох брзопаланачки, јереј Марјан Керчуљ, парох салашки, као и јерођакон Марко, сабрат Светониколајевског манастира Букова.

Велики број верног народа јасеничке парохије дочекао је свог Архијереја са великом радошћу, а међу сабранима било је пуно деце која су се и причестила Светим Тајнама Тела и Крви Господње.

Након отпуста, сабраном верном народу надахнутом архипастирском беседом обратио се владика Иларион, протумачивши данашњу Јеванђелску перикопу. У својој беседи владика је нагласио значај Свете великомученице Марине из чије свете личности исијава истинска хришћанска љубав, која краси сваку душу хришћанску.

Ово празнично сабрање настављено је трпезом љубави у дому пароха јасеничког, јереја Душана Динића.

Бранислав Илић
студент Православног Богословског факултета у Београду