Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом на Велику суботу, 15. априла 2017. године, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Епископу су саслуживали и појали свештеници овога хрма, уз молитвено учешће верног народа и деце, ученика веронауке који су се припремили да овога дана приме Свету тајну Крштења.

После литургијског сабрања крштено је педесеторо деце, који веронауку похађају у Зајечару и околним селима. Ово крштење организовали су са благословом владике Илариона вероучитељи који предају у основним и средњим школама.

Владика је у беседи позвао новокрштене да на васкршњој Литургији приступе светој Чаши и приме Тело и Крв Господњу која нам се даје на отпуштење грехова и на живот вечни. Бити активни члан литургијске заједнице и живети светотајинским животом јесте обавеза свих нас који себе називамо хришћанима тј. крштенима у име Господа Исуса Христа.