Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је на празник светог Николаја жичког и Јоасафа српског, 3. маја 2015. године, свету архијерејску Литургију у храму светог Николаја мирликијског у Уровици код Неготина.

Епископу су саслуживали архимандрит Козма, игуман манастира Буково и свештеници неготинског намесништва, уз појање хора Саборног храма свете Тројице из Неготина. Добродошлицу владики Илариону у име својих парохијана пожелео је протојереј-ставрофор Ђорђо Јокић, који је залагањем, трудом и прилозима верника, пре десет година обновио храм светог Николаја, који је тада и живописан и освећен.

У својој беседи на прочитано јеванђеље, Епископ Иларион је говорио о чудесном исцељењу раслабљеног човека који је 38 година боловао и није могао да се излечи, подсећајући да је вера у Господа једини прави пут истинског исцељења и хришћанског живота.

Празнично окупљање настављено је пригодним  послужењем које су спремили домаћини.