Његово Преосвестенство Епископ тимочки г. Иларион примио је, 14. септембра 2016. године, у Владичанском двору у Зајечару, дугогодишњег свештеника Епархије тимочке протојереја-ставрофора Јеврема Богдановића, поводом његовог одласка у пензију. За пастирски рад на повереним му парохијама, владика је проти Јеврему даровао епитрахиљ као пригодан поклон неуморном служењу Господу у свештеничкој служби.

Отац Јеврем је пореклом из околине Лепосавића и потиче из рударске породице, где након доласка у нашу Епархију као дечак, убрзо уписује средњу Богословску школу у Призрену и након завршетка бива рукоположен у чин ђакона 7. марта 1976. године у Зајечару, а сутрадан 8. марта у чин свештеника у Подгорцу, где остаје на првој парохији. Од 1995. године је бољевачки парох, а пензију дочекује као парох у Минићеву у којем је служио од 2010. године.

У знак сећања и благодарности на овом пријему, прота Јеврем је владики Илариону поклонио камилавку.