У вечерњим часовима, 9. јула 2016. године, путници Агенције за поклоничка путовања „Ходочашће“ кренули су у походе светињама Црне Горе и Херцеговине.

Након молепствија за благословен пут Преосвећени владика тимочки г. Иларион је, пожелевши да путнике прати Божији благослов, рекао да они сада, на овом путовању, представљају читав верни народ Тимочке епархије. Стога je њихова одговорност већа али је и радост већа јер су баш они на путу за поклоњење великим светињама наше Свете Цркве. Владика је још додао да ми, православни хришћани, када одлазимо у обилазак манастира и храмова треба да се издигнемо изнад обичних туриста и да својим понашањем, од самог почетка, покажемо да смо истински поклоници.