DSC_7713Његово Преосвештенство Еископ тимочки г. Иларион служио је 13. августа 2016. године свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Саслуживали су свештеници зајечарског намесништва.

Владика је у беседи подсетио на јеванђелске речи о дужности да љубимо једни друге, рекавши да ми ништа не дугујемо никоме у овоме свету, осим да испунимо Божије заповести о љубави. Колико је важно да се држимо ових речи и примењујемо их у свакодневном животу показује и то што их Господ и апостоли више пута понављају као поуку, јер љубав је свеза савршенства и пуноћа благодати. Дужни смо у Цркви да љубимо једни друге, а то значи да видимо у другоме лик Христов, да спознамо да нам кроз нашег брата и сестру, наше ближње, долази спасење. Нека би нас Господ на почетку часног Богородичног поста укрепио, просветио и обрадовао радошћу духовном, да созерцавајући вечно спасење и живот вечни, наш пут ка Царству Божијем почне још овде на земљи, да нас Господ са Пресветом Богородицом и свима светима прображава Духом Светим у Цркви, а ми да будемо отвореног срца, добре воље  и конкретног труда у сваком добром и корисном делу, при чему помоћ Божија неће никада изостати – рекао је владика.