poplava_01

Част нам је обратити вам се са молбом за помоћ угроженим породицама погођеним поплавама на подручју града Зајечара. Према тренутним информацијама поплављено је око 1000 кућа, евакуисано око 300 лица, а причињена је материјална штета од око милијарду динара. Наша угрожена браћа, сестре и дечица вапију за помоћ.
Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Јустина, Црквена општина Зајечар је у сарадњи са Црвеним крстом и Кризним штабом града Зајечара започела прикупљање помоћи у конзервираној храни, флашираној води, обући, средствима за хигијену и новцу.
Вашу робну помоћ може допремити у просторије Епархије тимочке у Зајечару, а новчану помоћ можете уплатити на жиро-рачун Црквене општине Зајечар број 160-131997-39Banca Intesa са назнаком: помоћ за поплављене.

„Тако да се светли светлост ваша пред људима, да виде ваша добра дела
и прославе Оца вашега који је на небесима“ (Мт 5,16).

poplava_02        poplava_03

Старешина Саборне цркве